„Podróż do krainy wiedzy”

Społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. ks. Rocha Modzelewskiego w Zespole Szkół w Nowych Piekutach w dniu 27 października 2015  roku powiększyła się o grono pierwszoklasistów. Tego dnia odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania 42 uczniów klas  pierwszych. To ważne wydarzenie  uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych naszej gminy,  instytucji wspierających pracę szkoły, dyrekcja, nauczyciele, starsi i młodsi koledzy i koleżanki, oraz rodzice.

Przedstawiciele samorządu  uczniowskiego w imieniu braci uczniowskiej obiecali wszystkim pierwszoklasistom „pomocną dłoń” starszego kolegi lub koleżanki zawsze, gdy tylko będą jej potrzebować. Pierwszoklasiści zaprezentowali przygotowaną część artystyczną.

Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie. Przejęci, podekscytowani, z dwoma paluszkami prawej ręki wyciągniętymi w górę pierwszoklasiści ślubowali wzorowo wywiązywać się z roli ucznia, uczyć się pilnie, być dobrym kolegą i koleżanką, z szacunkiem odnosić się do osób starszych, służyć pomocą potrzebującym, dbać o przyrodę i zawsze mieć na uwadze dobro Ojczyzny.

Po złożonym ślubowaniu Pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem dokonała pasowania na uczniów i skierowała serdeczne życzenia do dzieci rozpoczynających swoją przygodę ze szkołą. Mówiła o przynależnych im prawach, ale także i o obowiązkach, jakie wiążą się z wypełnianiem roli ucznia. Ciepłe słowa skierowała również do rodziców gratulując im wspaniałych pociech i licząc na owocną współpracę.

Otrzymane od gości upominki na pewno przydadzą się uczniom w rozpoczętej podróży do krainy wiedzy. Będziemy starały się je wspierać i kierować, aby nauka w szkole zawsze sprawiała im wiele radości i satysfakcji.

Wychowawczynie klas pierwszych:

Elżbieta Brzozowska i Małgorzata Markowska