„Emocjałki”

21 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych „A” i „B” wybrały się na wycieczkę autokarem do Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku na przedstawienie p.t. „Emocjałki” na podstawie „Wielkiej księgi uczuć” Grzegorza Kasdepke. Spektakl odbywał się w sali kameralnej. Podczas spektaklu dzieci poznawały różne emocje t. j. strach, miłość, złość, radość itp. Wspólnie z  Panią Miłką, Rozalką i Bodziem podczas fascynującej wyprawy pod namiot pełen uczuć dowiadywały się czy można płakać z radości i smutno się śmiać? Czy strach da się przestraszyć, a niepokój zaniepokoić? Jak pokonać wstrętny wstręt i pokochać szpinak albo groszek z marchewką? Przedstawienie było współtworzone przez dzieci co dawało im wiele radości i frajdy. Przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Po skończonym spektaklu dzieci zrobiły pamiątkowe zdjęcie z aktorami. Do domu wróciliśmy nie tylko bogatsi o nowe doświadczenia, ale naładowania mnóstwem pozytywnych emocji.