„ Królewna Śmieszka i ekoludki”

W ubiegłym tygodniu odbył sie w naszym przedszkolu Dzień Ziemi, z tej okazji dzieci z grupy 5-latków „A” i „B” wystawiły sztukę pt: „ Królewna Śmieszka i ekoludki”. Spektakl miał na celu ukazanie dzieciom, jak należy dbać ochronę środowiska oraz w jaki sposób możemy sie przyczynić do podnoszenia wśród przedszkolaków świadomości dbania o nasz wspólny dom- świat.

Przedstawienie również nawiązywało do programu „ Czyste powietrze wokół nas”, w którym nasze przedszkolaki z grupy 5-latków „A” i „B” oraz 6-latki uczestniczą. Głównym celem jest dbanie o czyste powietrze oraz niwelowanie niewłaściwych zachowań wśród osób dorosłych m.in palenie papierosów, wypalanie traw i zanieczyszczanie powietrza dymem z kominów domów mieszkalnych.

Wszystkie przedszkolaki z wielką uwagą wysłuchały oraz obejrzały spektakl, po którym Pani Dyrektor Danuta Wyszyńska wspólnie z dziećmi powtórzyła i utrwaliła właściwe zachowania, nawyki dzieci jak i dorosłych dotyczące dbania o nasze środowisko. Miejmy nadzieję, że nasze przedszkolaki staną na wysokości zadania i  z wielką starannością, pracowitością będą dbały o nasze środowisko.