Wypadki na drogach - porozmawiajmy

Informujemy, że w tym roku realizowana jest V jubileuszowa edycja akcji "Wypadki na drogach -porozmawiajmy". Inicjatywa organizowana jest przez Stowarzyszenie „Droga i bezpieczeństwo”.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest - widoczność w ruchu drogowym.

Genezą akcji jest pomimo poprawy, wciąż tragiczna sytuacja na polskich drogach i niewystarczający stopień wiedzy i świadomości tematu u młodych ludzi.

W Polsce w 2013 r. na drogach zginęło 3357 osób, a 44 059 zostało rannych.

Nie możemy pozostać obojętni na te statystyki, tym bardziej że dotyczą one również dzieci i młodzieży.

Wspierając tę akcję chcemy się przyczynić do poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Zespół Szkół w Nowych Piekutach przyłącza się do akcji. Nasze działania podejmujemy w przeddzień przerwy świątecznej i zbliżających się ferii zimowych, kiedy to aktywność dzieci na świeżym powietrzu często ma miejsce również po zmroku. To świetny moment, aby przypomnieć i utrwalić, jak ważna jest widoczność w ruchu drogowym, że właściwie stosowane elementy odblaskowe mogą uratować życie.