ŚLUBOWANIE GIMNAZJALISTÓW

19 września 2016 r. w Gimnazjum w Nowych Piekutach odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na gimnazjalistów uczniów klas pierwszych. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego i powitaniu uczestników pierwszoklasiści zaprezentowali część artystyczną poświęconą Sybirakom – patronowi szkoły. Następnie złożyli na sztandar uroczyste ślubowanie. Dyrektor Zespołu Szkół Danuta Wyszyńska dokonała aktu pasowania na gimnazjalistę, a w swoim wystąpieniu wskazała głębokie znaczenie złożonego przez uczniów przyrzeczenia. Do braci uczniowskiej Gimnazjum im. Sybiraków w Nowych Piekutach zostali przyjęci: z klasy IA – Piotr Brzozowski, Przemysław Brzozowski, Julia Gołębiewska, Martyna Kostro, Gabriela Kruszewska, Jakub Kruszewski, Arkadiusz Markowski, Katarzyna Mioduszewska, Maksymilian Moczydłowski, Mateusz Perkowski, Anna Sadkowska, Julia Sasinowska, Klaudia Sasinowska, Kamil Sienicki, z klasy IB – Aleksandra Dąbrowska, Sylwia Domańska, Julia Dworakowska, Kamila Jabłońska, Adrian Kostro, Ewelina Kozłowska, Rafał Kunicki, Jakub Markowski, Michał Markowski, Marta Popławska, Kacper Przeździecki, Weronika Roszkowska, Mateusz Targoński, Andżelika Wyszyńska. Na zakończenie pierwszoklasistom wręczono legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy i książki. Uzupełnieniem uroczystości w godzinach popołudniowych były tradycyjne „otrzęsiny” przygotowane przez uczniów klas trzecich oraz dyskoteka.