Podsumowanie projektu TRZYMAJ FORMĘ

Projekt „Trzymaj formę”  to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Zdrowie to wartość najcenniejsza. Należy o nie dbać i brać za wartość najwyższą .  W naszej szkole również dbamy o to, aby  uczniowie o tym pamiętali. W  związku z tym we współpracy z innymi nauczycielami zrealizowano wiele zadań: mających na celu promocję zdrowia np.:

*przeprowadzenie lekcji wychowawczych dotyczących czynników, od których zależy nasze zdrowie i kondycja,

*przygotowywanie zdrowych, smacznych kanapek, surówek i sałatek jako alternatywy dla słodkich przekąsek,

*opracowanie układu tanecznego (aerobiku) i zaprezentowanie go na forum szkoły jako przykład ciekawej i przyjemnej formy spędzania wolnego czasu,

*przygotowanie gazetki ściennej pod hasłem Wybór należy do Ciebie,

*wykonanie plakatów na konkurs z nagrodami  pod hasłem Zdrowo żyję i nie tyję.

*przygotowanie i zaprezentowanie na forum szkoły piosenki własnej twórczości promującej zdrowy styl życia.

*udział w konkursie wiedzy o odżywianiu pod hasłem Wiem co  jem.

Podsumowanie projektu i związanych z nim konkursów profilaktycznych z nagrodami odbyło się na forum szkoły.  Zwycięscy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody, które również miały  na celu zachęcenie młodzieży do aktywnego spędzania czasu. Chętnych osób do wzięcia udziału w quizie, Wiem co jem także nie brakowało.  Wszyscy uczniowie wykazali się też dużą pomysłowością  prezentując piosenki własnego autorstwa propagujące zdrowy styl  życia.

Koordynator projektu:   Jadwiga Radulska- Kostro.