Nasze Wiolinki po raz kolejny na podium!

14 kwietnia 2016 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie odbył się VI Konkurs Piosenki Powstańczej i Harcerskiej w Czyżewie, pod patronatem honorowym Burmistrza Czyżewa oraz Zarządu Głównego Stowarzyszenia Szarych Szeregów w Warszawie.
W tym roku na zaproszenie organizatorów konkursu odpowiedziało 50 wykonawców
z terenu powiatu wysokomazowieckiego. Przyjechali soliści i zespoły z Wysokiego Mazowieckiego, Szepietowa, Nowych Piekut, Dąbrowy Wielkiej, Kulesz Kościelnych oraz
z Jabłoni Kościelnej, wystąpili też gospodarze – uczniowie szkoły czyżewskiej. Komisja Konkursu, oceniając występy solistów i zespołów, zwracała uwagę między innymi na walory muzyczne, dykcję, poczucie rytmu, ogólny wyraz artystyczny, melodię, dobór repertuaru.
Na konkurs wybrały się tradycyjnie „Wiolinki” oraz dwie solistki- Kinga Wojno i Weronika Skłodowska. Występy naszych uzdolnionych uczennic były zaprezentowane na wysokim poziomie, nagradzane gromkimi brawami i docenione. Nasze solistki otrzymały III miejsca
w swoich kategoriach, a zespół wokalny „Wiolinki” II miejsce. Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w dalszej muzycznej przygodzie.

Opracowała Paulina Kołtyś