FINAŁ XVII EDYCJI KONKURSU APOSTOŁA

14 czerwca 2014 r. w Wyższym Seminarium Duchownym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Księży Pallotynów) w Ołtarzewie odbył się finał XVII edycji Konkursu Apostoła. Uczestniczyła w nim grupa uczniów klas V i VI Szkoły Podstawowej im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach pod opieką pani Eugenii Pogorzelskiej, księdza Tadeusza Sołtysika i pana Jana Pogorzelskiego. Po zawiązaniu wspólnoty, obejrzeniu filmu o WSD w Ołtarzewie, świadectwach kleryków zebrani uczestniczyli w Eucharystii z wprowadzeniem w posługę lektora. Potem można było posmakować seminaryjnego bigosu. Martyna Gierałtowska, Izabela Majewska, Natalia Łopieńska, Katarzyna Rybicka i Marta Targońska rozwiązywały finałowy test wiedzy Konkursu Apostoła. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli także w rozgrywkach sportowych i konkursie plastycznym. Drużyna chłopców w składzie: Maciej Kozłowski, Tomasz Krasowski, Kamil Łuczaj, Grzegorz Mystkowski, Kamil Odachowski, Jakub Śliwowski, Gustaw Zakrzewski wygrała turniej piłki nożnej. Natalia Przeździecka okazała się najlepszą zawodniczką w biegu na 100 metrów, a Maciej Kozłowski był trzeci w rozgrywkach tenisa stołowego. Wyróżniono pracę plastyczną na temat świętości autorstwa Izabeli Majewskiej. Do Nowych Piekut wróciliśmy trochę zmęczeni, ale w dobrych nastrojach.