Przedszkolaki w bibliotece

W dniu 7 kwietnia 2016r. do biblioteki szkolnej  przyszły w odwiedziny  przedszkolaki z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią p. Agatą Mokrzewską. Dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta w domu, gdzie „mieszka książka”. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły pomieszczenia biblioteki, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Głównym tematem było zwrócenie uwagi na budowę książki oraz jak o nią dbać. Wysłuchały głośno czytanego fragmentu książki przez panią bibliotekarkę pt. „O tym jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek”,  układały bajkowe puzzle oraz odgadywały z jakiej bajki pochodzi ułożona historyjka. Wizyta przedszkolaków była związana z akcją promującą czytanie w szkole. Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów, jednocześnie są inspiracją do działalności plastycznej. Obiecały, że znów przyjdą odwiedzić bibliotekę szkolną, aby dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Nauczyciel bibliotekarz