Wyjazd do Białostockiego Teatru Lalek

Pieśń o cieniu
                13 grudnia 2012r. uczniowie Gimnazjum w Nowych Piekutach              ( klasy I. a i III.) wybrali się na wycieczkę do Białostockiego Teatru Lalek.
Opiekunkami były panie Marzena Olędzka, Dorota Niemyjska  oraz Agnieszka Saniewska . Uczestnicy spędzili w szkole trzy pierwsze godziny lekcyjne po czym ok. godz. 11.00 wyruszyli wynajętym autokarem  do Białegostoku. Na miejsce dotarli na 12.20. Spektakl pt. ,,Pieśń o cieniu” rozpoczął się o godz.12.45. i trwał godzinę.
                 Przedstawienie wywarło na uczniach duże wrażenie. Większości podobało się ono bardziej niż książka „Czarnoksiężnik z Archipelagu” . Widownię szczególnie zainteresowały efekty świetlne i dźwiękowe, a także animacje. Były to między innymi: pojawienie się Cienia oraz duchów. Dały one wyjątkowy styl przeciętnej grze aktorskiej. Spektakl dosyć wiernie odtworzył wydarzenia z lektury. Pojawiły się nieliczne różnice. Głównie dotyczyły one imion bohaterów, np. w książce dorosłe imię głównej postaci brzmiało „Ged”, a w przedstawieniu „Run”, nie pojawił się też otak Hoeg , zwierzę Geda, o którym w książce często była mowa.
                 Po wizycie w teatrze uczestnicy wycieczki udali się do McDonald’a. Po ok. półgodzinnym pobycie w restauracji nastąpił powrót do Nowych Piekut.
Uczniowie byli zadowoleni z wyjazdu. Miło spędzili czas we wspólnym gronie.

Patrycja Ciborowska i Kinga Łapińska