Wycieczka do Częstochowy

27 i 28 września 2012r.  wzięliśmy udział (uczniowie klasy III gimnazjum) w wycieczce do Częstochowy.
Pod opieką pań Olędzkiej i Niemyjskiej wyruszyliśmy z dworca PKP w Szepietowie w czwartek o godzinie 5:11. Na miejsce dotarliśmy około 10:45. Z dworca udaliśmy się do Domu Rekolekcyjnego Sióstr Miłosierdzia przy ul. św. Barbary 43. Tam zostawiliśmy  bagaże. Następnie około godziny 12:00 spotkaliśmy się z przewodniczką, która oprowadziła nas po Jasnej Górze. O 13:00 weszliśmy na wieżę, z której podziwialiśmy klasztor i miasto. Widok był niesamowity.
Po tej atrakcji mieliśmy czas wolny (od 13:30 do 15:15), który wykorzystaliśmy na zakup pamiątek.
O 15:30 uczestniczyliśmy we mszy św. odprawianej  w naszej intencji - o pomyślne zdanie egzaminów gimnazjalnych oraz mądry wybór drogi życiowej. Następnie zwiedziliśmy Skarbiec. Szczególnie zachwyciła nas piękna, zabytkowa biżuteria.
Po powrocie do domu rekolekcyjnego mieliśmy około godziny na zakwaterowanie. Po zjedzeniu obiadokolacji, która była o 18:00, poszliśmy na zakupy.
O godzinie 20:30 wyszliśmy na Apel Jasnogórski do kaplicy. Punktualnie o 21:00 odśpiewaliśmy „Bogurodzicę”. Następnie około 21:30 wróciliśmy do domu rekolekcyjnego.
Drugiego dnia wstaliśmy o 7:20. Mieliśmy chwilę na poranną toaletę i pościelenie łóżek.
Na  8:00 przygotowano nam śniadanie. Po posiłku wyszliśmy na spacer po mieście i Aleją Najświętszej Maryi Panny weszliśmy do klasztoru. Na miejscu każdy miał około 15 minut na indywidualną modlitwę.
Około godziny 10:05 wróciliśmy po bagaże i poszliśmy na dworzec PKP. O 11:30 odjechaliśmy z Częstochowy. Do Szepietowa dotarliśmy na 17:35.
Uważamy tę wycieczkę za niezwykle udaną, ponieważ bardzo miło spędziliśmy czas w gronie klasowym, zwiedziliśmy Częstochowę, poznaliśmy historię świętego obrazu.

Paulina Zakrzewska