Wolontariusz Przyjacielem Osoby Niepełnosprawnej

24.11.2012r. uczniowie naszej szkoły ( członkowie koła Caritas) wzięli udział w II spotkaniu integracyjnym osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną „Wolontariusz Przyjacielem Osoby Niepełnosprawnej”.

Uczniowie zebrali się przed szkołą o godz. 730. Następnie wraz z opiekunkami - panią Teresą Sachajko i panią Wiesławą Jankowską autokarem szkolnym pojechali do Łomży. Na miejscu udali się na Mszę Świętą sprawowaną przez ks. Biskupa Janusza Stepnowskiwego w łomżyńskiej Katedrze. Po eucharystii ciąg dalszy obchodów przeniesiono do auli Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego.  Na sali filharmonii zgromadziło się ponad 1000 osób. Na początek przywitano wszystkich gości. Następnie wykład pt. „Rodzina, wiara i sens życia” wygłosił ks. prałat profesor dr hab. Mieczysław Ozorowski Dziekan Wydziału Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.  Po wykładzie i innych przemówieniach okolicznościowych odbył się przegląd piosenki religijnej. W międzyczasie uczestnicy mieli możliwość zakupienia rękodzieł, brania udziału w losowaniach, zjedzenia ciepłego obiadu oraz napicia się herbaty bądź kawy i przekąszenia czegoś słodkiego. Czas, zarówno dzieciom, jak i dorosłym, umilały zabawy, tańce i śpiewy, do których nakłaniali wspaniali prowadzący.

Każdy z uczestników przeglądu piosenki otrzymał dyplom i medal. Na koniec spotkania uczestnicy mieli przyjemność wysłuchania występu „Aniołów” z Bitwy na głosy 3.

Wszyscy bawili się świetnie. Atmosfera była wspaniała, wrażenia nie do opisania.

Wyczerpani, ale szczęśliwi, po zakończeniu spotkania wsiedliśmy do autobusu i ruszyliśmy w drogę powrotną. Czas spędzony w autobusie umilały uczennice gimnazjum, które, pomimo zmęczenia, miały dość siły, by zaprezentować swoje walory wokalne.

Monika Łopieńska