Ślubowanie

„WITAJCIE W KRAINIE WIEDZY”

Społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. ks. Rocha Modzelewskiego w Zespole Szkół w Nowych Piekutach w dniu 24 października 2012 roku powiększyła się o grono pierwszoklasistów. Tego dnia odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania 22 uczniów klasy pierwszej. Odświętnie ubranym sześcio - i siedmiolatkom towarzyszyli ich rodzice. Uroczystość uświetnili swoją obecnością ksiądz kanonik Tadeusz Sołtysik, Pan Marek Kaczyński Wójt Gminy Nowe Piekuty, Pan Andrzej Radziszewski Przewodniczący Rady Gminy, Pani Danuta Wyszyńska Dyrektor Zespołu Szkół, Grono Pedagogiczne i starsi uczniowie szkoły.

Przedstawiciele samorządu  uczniowskiego w imieniu braci uczniowskiej obiecali wszystkim pierwszoklasistom „pomocną dłoń” starszego kolegi lub koleżanki zawsze, gdy tylko będą jej potrzebować. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali przygotowaną część artystyczną.

Wreszcie przyszedł moment uroczystego ślubowania. Przejęci, podekscytowani, z dwoma paluszkami prawej ręki wyciągniętymi w górę pierwszoklasiści ślubowali wzorowo wywiązywać się z roli ucznia, uczyć się pilnie, być dobrym kolegą i koleżanką, z szacunkiem odnosić się do osób starszych, służyć pomocą potrzebującym, dbać o przyrodę i zawsze mieć na uwadze dobro Ojczyzny. Po złożonym ślubowaniu Pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem, który wręczyła Pani Dorota Piekutowska w imieniu wszystkich rodziców,  dokonała pasowania na uczniów i skierowała serdeczne życzenia do dzieci rozpoczynających swoją przygodę ze szkołą. Mówiła o przynależnych im prawach, ale także i o obowiązkach, jakie wiążą się z wypełnianiem roli ucznia. Ciepłe słowa skierowała również do rodziców gratulując im wspaniałych pociech i licząc na owocną współpracę.

Życzenia wielu sukcesów i wytrwałości w dążeniu do zgłębiania wiedzy pierwszoklasiści otrzymali również od zaproszonych gości.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Każdy uczeń otrzymał globus ufundowany przez  Samorząd Gminny i słownik ortograficzny od Rady Rodziców.  Goście swoimi  upominkami sprawili dzieciom wielką radość. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci i zorganizowali słodkie przyjęcie.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Małgorzata Markowska – wychowawczyni klasy I