Regionalne Spotkanie Teatralne

Dnia 16 listopada 2012r. w Czyżewie odbyło się VII Regionalne Spotkanie Teatralne organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury. Na scenie GOK-u zaprezentowały się 153 osoby w 25 inscenizacjach. Pośród tej licznej grupy znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.

W tym roku w Polsce obchodzony jest ROK JANUSZA KORCZAKA, znanego polskiego pedagoga, który całe życie poświęcił pracy z dziećmi i wraz z nimi zginął w hitlerowskim obozie koncentracyjnym w Treblince. Chcąc uczcić pamięć Janusza Korczaka i jego podopiecznych spotkanie teatralne w Czyżewie w tym roku  było zatytułowane „Wiersze dedykowane dzieciom”.

W występach indywidualnych, w których udział mogły brać max. 2 osoby z naszego gimnazjum wystąpili Kinga Jankowska i Maciej Łopieński. Przedstawili wiersz pt. „Samochwała”. Kinga wcieliła się w role tytułowej bohaterki a Maciek pełnił rolę narratora.

W występach grupowych udział wzięli uczniowie naszego gimnazjum i podstawówki. Byli to: Hubert Markowski, Szymon Roszkowski, Patrycja Ciborowska, Anna Skłodowska, Katarzyna Rybicka, Kinga Łapińska, Sylwia Bajkowska, Weronika Opiatowska, Anna Kostro Martyna Gierałtowska i Natalia Skorupska. Zaprezentowali wiersz pt. „Kaczka dziwaczka”.

Ciekawe stroje, scenografie oraz muzyka dodały występom uroku. Uczestnikom opłaciły się ciągłe próby, gdyż zarówno oni sami jak i nauczycielki, które je przygotowywały były dumne z efektów końcowych.

Cały przegląd trwał ponad trzy godziny. Na zakończenie z rąk p. Katarzyny Kostro Dyrektor GOK-u w Czyżewie, wszyscy otrzymali dyplomy i upominki, a instytucje delegujące uczestników pamiątkowe statuetki.