Pasowanie na czytelnika uczniów kl. I

Sprawozdanie z pasowania na czytelnika uczniów kl. I w dniu 18.03.2013r.

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Zazwyczaj uroczystość ta odbywa się w II semestrze, kiedy uczniowie znają już prawie cały alfabet. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być  na długo zapamiętana. Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której starliśmy się przekazać wiedzę  o książce i bibliotece. Następnie uczniowie kl. pierwszej zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz  prośbami książki . Skupione i poważne w obecności Pani Dyrektor Danuty Wyszyńskiej uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała Pani Dyrektor. Jednocześnie pogratulowała wszystkim uczniom i życzyła wspaniałych przygód w świecie książek oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Alicja Piekutowska