Dzień Patrona Szkoły Podstawowej

20 marca odbyło się spotkanie uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły             w Nowych Piekutach na uroczystych obchodach Dnia Patrona Szkoły Podstawowej- Ks. Rocha Modzelewskiego. Szkoła podstawowa wybrała takiego patrona, gdyż ks. Roch Modzelewski był założycielem naszej placówki. Ale przede wszystkim był wspaniałym człowiekiem, stał się wzorem do naśladowania dla wielu osób. Kojarzy się nam z wielkim patriotyzmem, miłością do bliźniego. Nigdy nie ustawał w realizacji celów.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem

,,Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie  głos zabrała Pani Danuta Wyszyńska Dyrektor

Zespołu Szkół w Nowych Piekutach. Przywitała gości. Byli z nami obecni ks. Tadeusz Sołtysik proboszcz parafii Piekuty, nauczyciele ze Szkoły Muzycznej  w Białymstoku oraz ich podopieczni, nasze koleżanki i koledzy, którzy w tym dniu zaszczycili naszą szkołę swoją obecnością. Uroczystości dodała blasku także obecność pani Bożeny Jadackiej - Jóźków. Po krótkim przybliżeniu wszystkim życiorysu Ks. Rocha Modzelewskiego Pani Dyrektor oddała głos uczniom, którzy dokładnie przedstawili życie i działalność patrona. Akademię urozmaiciły piosenki i wiersze patriotyczne. Wyprowadzono sztandar i nastąpiła dalsza część uroczystości. Koncert smyczkowy orkiestry ze Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Białymstoku.

Uczniowie z Białegostoku grali pięknie, a zainteresowanie było ogromne. Dzieci ze Szkoły Podstawowej chętnie odpowiadały na wszystkie zadawane przez Panią Bożenę Jadacką -Jóźków pytania. Za dobre odpowiedzi pani Jadacka przygotowała nagrody w postaci słodyczy. Dużą uwagę przyciągnęła uczennica, która grała na kontrabasie. Młodzi artyści zagrali kilka utworów, ale z pewnością słuchaczom koncertu najbardziej spodobała się melodia z filmu „Piraci z Karaibów”.

Na koniec uroczystości Pani Dyrektor podziękowała wszystkim gościom i wręczyła im upominki. Uczennice z gimnazjum w imieniu całej społeczności szkolnej podarowały młodym muzykom ,,trochę słodkości”.

Po opuszczeniu sali gimnastycznej uczniowie Zespołu Szkół w Nowych Piekutach pojechali do domów. Profesorowie i ich podopieczni zostali zaproszeni na poczęstunek.

Nasza szkoła co roku gości w swoich progach tak dostojnych gości. Dzięki koncertom młodych muzyków nasze uroczystości nabierają niezwykłej oprawy.

Patrycja Ciborowska, Kinga Łapińska