Choinka szkolna

19 stycznia 2013r. w Zespole Szkół w Nowych Piekutach odbyła się choinka szkolna.

Impreza była podzielona na dwie części – zabawę dla dzieci i zabawę dla młodzieży. Zabawa dla dzieci rozpoczęła się o godzinie 1330 , a zakończyła się o godzinie 1530. Maluchy były zabawiane przez uczennice klas 6 szkoły podstawowej, które zachęcały je do wykonywania przeróżnych zadań. Dzieciaki chętnie brały udział w konkursach, tańczyły, śmiały się, prezentowały stroje na bal przebierańców i …  dobrze się bawiły.

Następnie nadszedł czas na część artystyczną prowadzoną przez Venesę Grabowską i Monikę Łopieńską. Pokaz rozpoczął zespół wokalny STARS, który przygotowała do występu pani Dorota Niemyjska. Na wstępie artyści przedstawili „Kaczkę Dziwaczkę”.  Kolejnymi występującymi byli  Kinga Jankowska i Maciej Łopieński, którzy zaprezentowali „Samochwałę”. Po nich, w dwóch aranżacjach znanych przebojów „Radość najpiękniejszych lat” i „Ciągle pada”, ponownie wystąpił zespół STARS. Miłym przerywnikiem okazał się pokaz uczennic z klasy 3 gimnazjum, czyli naszych szkolnych czirliderek , które zaprezentowały swoje umiejętności taneczne przy piosence „Gangnam Style”.  Po nich znowu wystąpił zespół STARS z przebojem „Kawiarenki”.

Część artystyczną zamknął popis dwóch grup tanecznych tańczących hip-hop przygotowanych przez pana Krzysztofa Twarowskiego.

Najważniejszym, dla Milusińskich, punktem wieczoru było przybycie św. Mikołaja i rozdawanie prezentów.

Potem przyszedł czas na zabawę choinkową. Przy muzyce nogi same rwały się do tańca . Zespół „Szafir” grał świetnie. Po tacie, dowodzenie muzyką przejął nasz szkolny kolega Patryk Wyszyński. Dzielnie wspierali go koledzy z klasy, m.in. Dominik Kostro i Maciek Łopieński.Choinka zyskała wśród uczniów miano NAJLEPSZEJ CHOINKI W DZIEJACH.Takiej zabawy jeszcze nie było i chyba nic jej nie przebije.

Wrażenia po choince są nie do opisania. Uczniowie pokazali,  że potrafią się świetnie bawić i to nawet… bez muzyki. A jak to możliwe??? Wiedzą to wszyscy, którzy zostali do końca. A niech żałują Ci, którzy na choince nie byli…

Monika Łopieńska