Wycieczka do Zawyk

Z czym kojarzą się słowa: statek, skarby, armata? Chyba każdemu przyjdzie do głowy, że z piratami, a jak piraci to morze. No ale gdzie tam morze skoro mamy do niego setki kilometrów? Jak się okazuje nie trzeba jechać tak daleko, wystarczy do Zawyk, które są oddalone od Nowych Piekut o około 32 kilometry. I do tego właśnie miejsca zabraliśmy dzieci z Punktu Przedszkolnego „Wesoły Promyk”.

17 maja 2016 roku podekscytowane przedszkolaki wraz z paniami wsiadły do dwóch autokarów, pojechały z nami również trzy mamy. Podróż trwała krótko, wkrótce dotarliśmy do Gospodarstwa Agrturystycznego „Bajkowa Wyspa” w Zawykach. Dzieci miały do dyspozycji duży teren wyposażny m.in. w trampolinę, dmuchany zamek, różnego rodzaju drewniane domki, huśtawki, rzeźbione samochody. „Promyczki” były zachwycone ilością atrakcji! Po godzinie zabawy, dzieci zjadły śniadanie, a  następnie miały okazję obejrzeć mini zoo, w którym są takie zwierzęta jak: paw, kucyk, osioł, króliki, małpa zwana pieszczotliwie Brzydalem. Następnym punktem programu była największa chyba atrakcja czyli zwiedzanie statku pirackiego, który wybudował sam właściciel gospodarstwa. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć, udaliśmy się na kiełbaski z grila, a na deser była wata cukrowa.

Wszystkim wycieczka się bardzo podobała, dzieci spędziły czas aktywnie, zmęczone ale zadowolone przedszkolaki wróciły do domu. A poniższe zdjęcia, na których są cudownie uśmiechnięte buzie, niech będą najlepszą pamiątką!