WIOSENNE KANAPKI

„Jem owoce i jarzyny, w nich mieszkają witaminy”. Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego „Wesoły Promyk” podczas tygodnia promującego zdrowy tryb życia, samodzienie przygotowały pyszne śniadanie w postaci smacznych, kolorowych kanapek. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione produkty: wędlinę, sery i pieczywo, zaś panie zaopatrzyły dzieci dodatkowo w świeże wiosenne warzywa. Nasze wesołe promyczki na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, a po starannym umyciu rączek,  wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.

Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet  największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.