„ Mazury – cud natury”

Dnia 13 czerwca 2017r. uczniowie klas: pierwszej, drugich i trzeciej uczestniczyli w wycieczce pod hasłem „Mazury – cud natury” pod opieką pań: Doroty Grochowskiej-Gierałtowskiej, Elżbiety Brzozowskiej, Marty Grochowskiej oraz Ewy Pruszyńskiej. Po dotarciu autokarem do miejscowości Ruciane Nida pierwszą atrakcją był rejs statkiem po jeziorze Nidzkim. Była to wyjątkowo ciekawa trasa, na której zobaczyliśmy liczne ptactwo przybrzeżne. Po rejsie uczestnicy mieli czas na zakup pamiątek. Następnie pojechaliśmy do „Mazurolandii” – Parku Miniatur Zabytków Warmii i Mazur, gdzie można było zobaczyć między innymi Stadion Euro 2012 w miniaturze, park militariów, strzelnicę, przymierzalnię mundurów, grodzisko rycerskie, chaty regionalne, zwierzyniec z gromadką wesołych zwierząt i park zabaw. Atrakcją kończącą pobyt w „Mazurolandii” było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku, które skutecznie utrudniał  deszcz. W drodze powrotnej humory poprawił nam pobyt w fabryce bombek „Doroszko” w Kętrzynie, gdzie zwiedzaliśmy między innymi Konsulat Świętego Mikołaja. Dowiedzieliśmy się, jak powstają słynne na cały świat bombki i ozdoby wielkanocne. Poznaliśmy proces produkcyjny bombki, czyli pokaz dmuchania ozdób ze szkła, pokaz tradycyjnego dekorowania bombek. Mieliśmy okazję obejrzeć galerię ozdób, chętni mogli napisać list do świętego Mikołaja. Każdy uczestnik miał możliwość stworzenia i udekorowania własnych bombek. Do tego zajęcia wszyscy uczestnicy wycieczki łącznie z opiekunami i rodzicami przystąpili z ogromnym zaangażowaniem. Wytwory swoich prac (chociaż nie wszystkie udane) mogliśmy zabrać do domu. Zmęczeni, ale szczęśliwi, o godzinie 21.00 wróciliśmy pod szkołę.