Wyjazd do Ołtarzewa na finał XVI Edycji Konkursu Apostoła

34 uczniów z naszej szkoły z klas V i VI oraz I gimnazjum w dniu 15.06.2013r. wzięła udział w finale XVI Edycji Konkursu Apostoł.

Konkurs przeprowadzany był w trzech etapach. I i II etap dotyczył wiedzy religijnej i odbywał się w naszej szkole, zaś III – rozegrany został w Ołtarzewie i składał się  z testu religijnego oraz konkurencji sportowych i konkursu plastycznego. W klasyfikacji ogólnej, na 19 szkół z całej Polski, nasza grupa zajęła 4 miejsce, pokonując szkoły z dużych miast. Dyplomy i nagrody otrzymali uczniowie w następujących konkurencjach:

I miejsce konkurs plastyczny- Katarzyna Radziszewska  kl. Va

I miejsce przeciąganie liny- drużyna w składzie: Mateusz Łaszczuk, Daniel Konopko, Marcin Gierałtowski  kl. VIb, Kamil Łuczaj kl.Va

II miejsce bieg na 1000m.- Milena Pietreniuk kl. VIb

II miejsce bieg na 100m. – Małgorzata Kostro kl. VIa

III miejsce bieg na 100m. – Aleksandra Brzozowska kl. VI b

III miejsce piłka nożna chłopców- drużyna w składzie: Szymon Dąbrowski, Kamil Piętka, Kamil Marciniak – kl. VIb, Maciej kozłowski, Kamil Łuczaj- kl. Va, Maksymilian Wyszyński, Sylwester Sadkowski – kl. VIa.

Ponadto należy wyróżnić Kamila Piętkę z kl. VIb, który w trzeciej turze testu z wiedzy religijnej otrzymał maksymalną liczbę punktów oraz Annę Skłodowską i Sylwię Bajkowską z kl. I gimnazjum. Wszyscy piszący test religijny wykazali się wysoką wiedzą religijną, zdobyli około 1000 punktów.

Zajęte miejsce jest sumą punktów za wszystkie konkurencje na trzech etapach, które składały się na finał Konkursu Apostoła. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni    i pełni nadziei, że w następnym roku uda się nam osiągnąć jeszcze lepszy wynik.

Wiesława Jankowska