Wycieczka do Muzeum im.ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

Dnia 11.10.2017roku dzieci z grupy 5-latków „A” i „ B” pojechały na wycieczkę do Muzeum im.ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

Przedszkolaki  zwiedzały skansen oraz zapoznały się  z dawną architekturą, budownictwem oraz ziołami uprawianymi w ogródkach przydomowych,a także przepiękną wystawą pisanek. Dzieci również uczestniczyły w lekcji muzealnej oraz warsztatach „ Własnoręczny wyrób świec woskowych”. Pan Piotr zapoznał wszystkich z pochodzeniem, właściwościami, funkcjami i wykorzystaniem wosku pszczelego. Budową i funkcją plastra, sposobami pozyskiwania i przetwarzania wosku w przemyśle i gospodarstwie domowym. Po pogadance przedszkolaki przystąpiły do działania i same wykonały świece woskowe, które zabrały ze sobą do domu.

Wycieczka pozostawiła dużo miłych wspomnień oraz wiedzy, o którą małe przedszkolaki zostały wzbogacone. Wszystkie dzieci wróciły do przedszkola z uśmiechami na twarzy i dużym zadowoleniem.