Szkolny zespół wokalny „Wiolinki”

Szkolny zespół wokalny „Wiolinki” został założony we wrześniu 2014 roku z inicjatywy nauczycielki muzyki- pani Pauliny Kołtyś. Obecnie zespół składa się z 25 uczniów głównie z klas 4-6 SP. W zespole śpiewają także uczniowie, którzy uczą się grać na gitarach i bardzo chętnie akompaniują podczas występów. Cel tych zajęć to przede wszystkim rozbudzanie zamiłowania do śpiewania zespołowego i indywidualnego, oraz kształtowanie potrzeby takiej aktywności w dalszej edukacji. Zajęcia te rozwijają więc prawidłową postawę przy śpiewie, oddech i emisję głosu. Dbamy o kulturę głosu ze szczególnym uwzględnieniem dykcji. Nasz repertuar to piosenki współczesne, okolicznościowe, jak też utwory patriotyczne czy kolędy. Zespół wokalny „Wiolinki” uświetnia śpiewem uroczystości szkolne, występuje na przeglądach wokalnych, koncertach, konkursach i innych muzycznych imprezach organizowanych na terenie naszej gminy i nie tylko, gdzie odnosi liczne sukcesy. „Wiolinki” są bardzo aktywne, pomysłowe i zaangażowane we wspólną pracę. Bardzo cieszą się z odnoszonych sukcesów i ciągle starają się podwyższać swoje umiejętności. Zespół, mimo niedługiej działalności, ma już na swoim koncie muzyczne osiągnięcia takie jak:

W roku szkolnym 2013/2014:

- Udział w XIV Powiatowym Konkursie Piosenki w Szepietowie,
- udział w Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek,
- udział w VI Spotkaniu z kolędą w Hodyszewie,
- udział w V Konkursie Piosenki Powstańczej i Harcerskiej – II MIEJSCE,
- udział w I Edycji Międzyszkolnego Konkursu Poezji i Piosenki Angielskiej w Jabłonce Kościelnej – WYRÓZNIENIE dla Klaudii Marciniak

W roku szkolnym 2015/2016:

- Udział w XV Powiatowym Konkursie Piosenki w Szepietowie – II MIEJSCE dla duetu Ewelina Kozłowska i Andżelika Wyszyńska oraz III MIEJSCE dla „Wiolinek”,
- występ podczas uroczystej Mszy świętej w kościele w Nowych Piekutach w ramach obchodów „Dni Papieskich”,
- udział w Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek,
- udział w VI Spotkaniu z kolędą w Hodyszewie.

Opracowała Paulina Kołtyś