ŚWIĘTO MATEMATYKI

14 marca 2017r uczniowie z Zespołu Szkół w Nowych Piekutach po raz pierwszy świętowali uroczystość pod hasłem „Święto Matematyki”. Wydarzenie miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko cyfry, wzory i trudne zadania, ale również ciekawa przygoda i mnóstwo zabawy.

Przygotowaniem imprezy zajęli się nauczyciele matematyki pani Regina Szymborska, Justyna Piekutowska. Imprezy nie sposób było przeoczyć. Na korytarzach szkolnych czekały na uczniów krzyżówki matematyczne, które mogli rozwiązywać podczas przerw. Reszta konkursów odbywała się podczas lekcji matematyki w każdej klasie. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Uczestnicy oprócz wiedzy matematycznej musieli wykazać się również kreatywnością, wytrwałością i sprytem. Świętowanie zaczęło się od prezentacji rozwinięcia dziesiętnego liczby PI, które uczniowie mieli na swoich koszulkach. Kolejnymi konkurencjami było: znalezienie jak największej liczby wyrazów zaczynających się od liter pi….  np. pisanka; prezentowanie wcześniej przygotowanej PI-sanki matematycznej, wiersza matematycznego; rozwiązania łamigłówki matematycznej itp. Wyłoniliśmy także szkolnego Mistrza Matematyki. W Szkole Podstawowej była to klasa V, zaś w Gimnazjum Klasa II B.

Młodzież wspaniale brała udział w wydarzeniu. Udowodniliśmy wszystkim, że matematyka,  to nie tylko trudne zadania, liczby i abstrakcyjne figury, ale również świetna zabawa i ciekawa przygoda. Święto matematyki niewątpliwie miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia, a więc… przyjemne z pożytecznym!

Gratulujemy wszystkim klasom, dziękujemy za zaangażowanie
i świetną zabawę!