Święto drzewa

W dniu 23.X. 2017r. w naszej szkole 6 – latki obchodziły „Święto drzewa”. Na to spotkanie przybyli do nas goście z Nadleśnictwa Rudka: pani Justyna Bujnowska i pan Zbigniew Kowalewski oraz dzieci z Punktu Przedszkolnego „ Wesoły Promyk”

Celem spotkania było wzbogacenie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi, dostrzeganie pozytywnych i negatywnych skutków działania człowieka, nabywanie opiekuńczego stosunku do świata zwierząt i roślin.

Pani leśnik przeprowadziła pogadankę pt. „Rola i znaczenie  drzewa dla życia  człowieka, świata zwierząt i roślin”. Następnie odbył się quiz przyrodniczy, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego nt. „Las to też dom ”oraz występy przedszkolaków. Nasze spotkanie zakończyło się wspólną obietnicą Eko – przedszkolaków oraz sadzeniem drzewek na placu przedszkolnym. Myślimy, że to spotkanie na długo zostanie w pamięci dzieci i przyniesie pozytywne działania na rzecz środowiska.