Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

2 września w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2013/2014. Wydarzenie rozpoczęliśmy mszą świętą  w kościele parafialnym w Nowych Piekutach.  Następnie udaliśmy się na salę gimnastyczną, aby wysłuchać, co nas czeka w tym roku. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztów sztandarowych i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Przywitano wszystkich zgromadzonych, a w  tym ważnym dniu towarzyszyli nam : ksiądz proboszcz Tadeusz Sołtysik, zastępca wójta gminy Nowe Piekuty pani Ewa Pruszyńska, przewodniczący Rady Gminy pan Andrzej Radziszewski i przewodniczący Rady Rodziców pan Mirosław Wyszyński.

Pani dyrektor przedstawiła plany i cele do zrealizowania przez naszą szkołę w przeciągu najbliższych 10 miesięcy oraz powitała nowych nauczycieli. Dowiedzieliśmy się m.in., że gimnazjum zakwalifikowało się do projektu, w którym brać udział będą wszyscy uczniowie; szkoła pozyskała środki na remont przedszkoli; wielu uczniom przysługuje prawo do dofinansowania wyprawki szkolnej.

Uroczystość zakończyła się wyprowadzeniem pocztów sztandarowych, a uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami. Mimo że wakacje się skończyły, na twarzach uczniów gościły uśmiechy - w końcu mogli spotkać wszystkich swoich znajomych z klasy i wymienić się opowieściami z wakacji. Miło było spoglądać na roześmiane twarze i uświadomić sobie, jak bardzo wszyscy zmieniliśmy się przez te dwa miesiące. Przed nami kolejny rok nauki w naszej szkole. Ruszamy do … pracy.

Izabella Jankowska, Katarzyna Pruszyńska