"Mój biegun"

Dnia 05.11.2013 roku klasy pierwsze gimnazjum wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Białegostoku. Celem wycieczki było obejrzenie filmu Marcina Głowackiego pt. "Mój biegun" w kinie Helios w Galerii Atrium Biała. Film opowiadał prawdziwą historię najmłodszego w historii zdobywcy obu biegunów - niepełnosprawnego Jaśka Meli, który uległ poważnemu wypadkowi.

Niedługo po rozpoczęciu pierwszej lekcji wsiedliśmy do autokaru zgodnie z numerami na liście. Do Białegostoku jechaliśmy około godziny. Uczniowie nie mogli doczekać się filmu. Przedstawienie było bardzo poruszające i wszystkim się spodobało. Po skończeniu pokazu dostaliśmy około godziny na chodzenie po Galerii i małe zakupy. Wszyscy zjawili się punktualnie na miejscu zbiórki o 12.50, nie długo później byliśmy w autokarze i ruszaliśmy w drogę powrotną, która zajęła tak jak i droga do kina około godziny.

Uważam,  że wycieczka się udała. Uczniom spodobał się film i pobudził wszystkich do refleksji, że wszystko można stracić w jednej chwili ale mimo przeciwności losu, jeśli tylko chcemy, można osiągnąć wiele, tak jak główny bohater filmu.