KOMUNIKAT RADY SU

Nas, Polaków, wyróżnia silne poczucie tożsamości narodowej. Jesteśmy mocno przywiązani do hymnu, godła i do biało-czerwonych barw. Oznaczają one dla nas dumę i wolność. Flaga jest z nami we wszystkich ważnych chwilach: podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, w dniach żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości. Biel i czerwień towarzyszą emocjom polskich kibiców i triumfalnym gestom naszych zawodników. W ten sposób wyrażamy nasze uczucia. BIAŁO-CZERWONA łączy nas wszystkich.

Jednym ze sposobów okazywania patriotyzmu jest wywieszanie flag biało-czerwonych z okazji świąt państwowych i rocznic ważnych wydarzeń. Już wkrótce – 11 listopada – będziemy obchodzić Święto Niepodległości i dlatego Rada Samorządu Uczniowskiego inicjuje akcję Nasza BIAŁO-CZERWONA. Poprośmy rodziców, sąsiadów, znajomych, aby wywiesili w tym dniu biało-czerwone flagi. Uczniowie klas gimnazjalnych policzą w każdej wsi naszego obwodu szkolnego ilość zamieszkałych posesji i wywieszonych flag.