FINAŁ XVIII EDYCJI KONKURSU APOSTOŁA

13 czerwca 2015 r. w Wyższym Seminarium Duchownym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Księży Pallotynów) w Ołtarzewie odbył się finał XVIII edycji Konkursu Apostoła. Uczestniczyła w nim grupa uczniów klas IV i V Szkoły Podstawowej im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach oraz I – III Gimnazjum im. Sybiraków pod opieką pani Wiesławy Jankowskiej, pani Eugenii Pogorzelskiej, pani Bogusławy Osiekowicz. Po zawiązaniu wspólnoty zebrani uczestniczyli w Eucharystii z wprowadzeniem w posługę lektora. Potem można było posmakować seminaryjnego bigosu.

• Patrycja Ciborowska, Izabela Majewska, Aleksandra Piętka, Weronika Brzozowska i Gabriela Dębiec rozwiązywały finałowy test wiedzy Konkursu Apostoła.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli także w rozgrywkach sportowych i konkursie plastycznym.

• Drużyna chłopców w składzie: Kamil Marciniak,Michał Łopieński,Szymon Dąbrowski,Rafał Wnorowski, Konrad Żochowski i Piotr Sienkiewicz zdobyła  I miejsce w turnieju piłki siatkowej.
  • Drużyna chłopców w składzie: Andrzej Więckowski, Grzegorz Mystkowski,Łukasz Piekutowski,Rafał Zarzecki, Mateusz Krassowski, Rafał Kostro w turnieju piłki nożnej wywalczyła III miejsce.
  •  Julita Saniewska  w biegu na 1000 metrów – I miejsce
  • Aleksandra Gołębiewska w biegu na 100m  - II miejsce
  •  Mateusz Gierałtowski w biegu  na 100 m – II miejsce

Spośród gimnazjalistów

• Rafał Kostro zdobył I miejsce w biegu na 1000 m i na 100 m.
  • Damian Suszczyński  w biegu na 100 m – II miejsce
  • Wśród dziewcząt II miejsce w biegu na 100 m zdobyła Natalia Przeździecka
  •  Aleksandra Brzozowska w biegu na 100 m. – III miejsce.
  • Michał Markowski w rozgrywkach tenisa stołowego – III miejsce
  • Wyróżniono pracę plastyczną na temat modlitwy autorstwa Martyny Skłodowskiej, a Katarzyna Rybicka i Julia Gołębiewska zajęły III miejsca.

Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i medalami, a drużyny otrzymały puchary.Nasza szkoła w ogólnej klasyfikacji została uplasowana na IV pozycji na 16 szkół z Polski.. Cieszy nas bardzo ten sukces, ponieważ pokonaliśmy szkoły m.in. z Warszawy, Krakowa czy Lublina.Do Nowych Piekut wróciliśmy trochę zmęczeni, ale w dobrych nastrojach.