Bezpieczna droga do szkoły/domu

W dniu 23 września 2016r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły/domu” odbyły się spotkania uczniów klas 0 – VI z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Zaproszeni goście rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczulili na konieczność (obowiązek) wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Funkcjonariusze korzystając z okazji przekazali maluchom odblaski. Przestrzegali najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Wskazywały jak unikać niebezpieczeństw, na które narażeni są pokonując codzienną drogę do szkoły i domu. W zajęciach z dziećmi w klasach 0 - III wykorzystany został zestaw edukacyjny „Autochodzik”. Poprzez wspólną zabawę dzieci mogły praktycznie poćwiczyć i utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę.  Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w pogadankach - zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się też bardzo dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez jezdnię.