Andrzejki 2016

W listopadową ciemną noc,

swój los wywróżę sobie,

bo wróżby dziwną mają moc,

mówiły mi o Tobie.

Andrzejki to ostatnia chwila na wróżby i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 22 listopada w Zespole Szkół w Nowych Piekutach uczniowie Szkoły Podstawowej zorganizowali wróżby dla najmłodszych oraz słodki upominek. Gimnazjaliści zaś sprzedawali ciasteczka z wróżbą. Dochód ze sprzedaży przeznaczyli na cele charytatywne. Wieczorem, tego samego dnia odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Ulubiona muzyka uczniów i przygotowane przez klasy wróżby sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili. Oczywiście wierzymy, że wszystkie przepowiednie się spełnią, a zwłaszcza te dobre. Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć to pamiętajmy, że następne andrzejki już za rok!