Akcja „Wypadki na drogach- porozmawiajmy”

22 stycznia 2015r. w naszej szkole została przeprowadzona akcja „Wypadki na drogach- porozmawiajmy”.  Miała ona na celu przypomnienie i utrwalenie, jak ważna jest widoczność w ruchu drogowym. Uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum brali udział w konkursach dotyczących  bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Każda klasa miała za zadanie przygotować wiersz lub piosenkę dotyczącą widoczności w ruchu drogowym. Uczniowie spisali się na medal. 3-osobowe reprezentacje klas zmagały się z niekiedy trudnymi i wymagającymi wiedzy zadaniami. Najwięcej emocji przyniosło ogłoszenie wyników. Uczestnicy konkursów dostali nagrody.

Uczniom bardzo podobał się „dzień z bezpieczeństwem”. Przypomnieli sobie, jak ważna jest widoczność na ulicach, zwłaszcza po zmroku. Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się i będziemy razem poznawać zasady zachowania na drodze. Widoczny to bezpieczny, należy o tym pamiętać.