Święto Niepodległości

Uroczysta msza św. w kościele parafialnym w Nowych Piekutach rozpoczęła w naszej gminie obchody 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Udział w niej wzięli władze gminy, szkół oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. Uczniowie Gimnazjum im. Sybiraków w Nowych Piekutach przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny, który zaprezentowali w świątyni tuż po mszy świętej. Recytacja wierszy przeplatana śpiewem pieśni patriotycznych przybliżyła dramaturgię tamtych czasów oraz radość z odzyskania niepodległości. Narratorzy w dużym skrócie przypomnieli zgromadzonym przebieg walki o niepodległość. Po tej krótkiej części artystycznej wszyscy udali się przed  symboliczny pomnik  upamiętniający walkę żołnierzy Armii Krajowej , gdzie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów i oddały hołd wszystkim poległym w walce o wolność  i niepodległość ojczyzny. Na tym zakończyły się obchody Święta Niepodległości.